Moje opowiadania

Mój nick to Painted Lady. Dlaczego właśnie ona? Obejrzyjcie trzeci odcinek Księgi Trzeciej pt. Malowana dama, a wszystko stanie się jasne.

Postanowiłam popuścić wodze fantazji i zastanowić się, co by się mogło wydarzyć dalej. Dlatego też podjęłam się stworzenia Księgi Czwartej – Księgi Powietrza, której akcja rozgrywa się dwa lata po zakończeniu Księgi Trzeciej. Jak nazwa bloga wskazuje, głównym wątkiem są wydarzenia dotyczące Zuko i Katary – młodego Władcy Ognia oraz czarodziejki z Południowego Plemienia Wody. Wszyscy, którzy oglądali Avatara, z pewnością zauważyli, że między tą dwójką jest niezwykła chemia, mimo iż pochodzą z innych światów i więcej ich dzieli, niż łączy…

Moja historia spotkała się z ciepłym przyjęciem. Czytelnicy komentowali, dyskutowali, wysyłali maile, a nawet tworzyli wiersze, komiksy, obrazki i tłumaczenia na angielski. Za namową czytelników stworzyłam jeszcze Księgi 5-7, których akcja rozgrywa się aż 14 lat po wydarzeniach opisanych przeze mnie w Księdze Czwartej. Członkowie Gaangu są już dorośli, niektórzy z nich mają potomstwo. Pojawiają się też nowe postacie, wzbudzające równe emocje co te wymyślone przez Bryke’a.

Po ukończeniu cyklu postanowiłam napisać jeszcze opowiadania zebrane pod wspólną nazwą Sadzawka Projekcji. Są to krótkie opowieści o tym, co się mogło wydarzyć po zakończeniu Dwóch światów. Można je potraktować jako fan ficki do fan ficka. Nie są one kontynuacją, lecz czymś, co mogło się wydarzyć… Ale też nie musiało. Są wizją, którą można uznać za dalsze losy bohaterów, jednak nie jest to konieczne, jeśli wyobrażaliście sobie ich przyszłość inaczej. Postanowiłam po prostu popuścić wodze fantazji i nieco skomplikować życie bohaterom, a także nawiązać do Legendy Korry.

Tytuł pierwszego opowiadania to Ciemność. Jego głównym bohaterem jest książę Kenai, syn Zuko i Katary. Akcja prologu rozgrywa się trzy lata po zakończeniu Dwóch światów, natomiast akcja poszczególnych rozdziałów – dziesięć lat po Dwóch światach. Tak więc Kenai ma dwadzieścia trzy lata, a jego życie wcale nie jest tak usłane różami, jak moglibyście podejrzewać…

Tytuł kolejnego opowiadania to Wybaczenie. Wydarzenia rozgrywają się bezpośrednio po zakończeniu Księgi Siódmej. Co uczyni Suki, gdy dowie się o zdradzie męża? Jak Sokka poradzi sobie z oskarżeniami, własnymi uczuciami i żądzami? Czy koniec musi być tragiczny? Jak potoczą się losy Luioh? Czy będzie w stanie zapomnieć o Jinsenie i pomóc swemu mistrzowi w powróceniu na prostą? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w tym opowiadaniu, w którym czeka was konfrontacja z tajemniczym Przewodnikiem. Wszystkie drogi prowadzą do Miasta Przeklętych…

Ostatni sequel z cyklu nosi tytuł Legenda Senny. Opowiada on o losach młodej kobiety z Południowego Plemienia Wody, która postanawia wyruszyć w podróż. Nie podejrzewa nawet, jak bardzo galopujące wydarzenia zmienią jej życie. I nie tylko jej. Ważyć się będą bowiem losy całego świata, a Senna napotka na swej drodze wiele zła, któremu będzie musiała stawić czoła.

Jak znienawidzić wroga? jest natomiast krótkim opowiadaniem napisanym na zamówienie jednej z czytelniczek o nicku Orchidea, która wygrała w moim konkursie. Zastanawialiście się kiedyś, co by się stało, gdyby Sokka i Zuko przypadkiem trafili do naszego świata, a konkretnie… do Warszawy? Jak daliby sobie radę? Czy wywołaliby trzecią wojnę światową? Śmieszne i niepoprawne politycznie – takie właśnie jest to opowiadanie.

Siedem dni to komedia romantyczna dla ludzi o mocnych nerwach. Wydarzenia nie trzymają się kupy, a całość aż ocieka absurdem. Ale czy mogło być inaczej, skoro głównymi bohaterami są Korra i Tahno?

Kolejność, w jakiej należy czytać opowiadania:

Kontynuacja Legendy Aanga:

  1. Księga 4: Powietrze
  2. Księga 5: Podwójny mag
  3. Księga 6: Odkupienie
  4. Księga 7: Dwa światy

Sequele:

  1. Wybaczenie
  2. Ciemność
  3. Legenda Senny

Komedie (niezwiązane z moim kanonem):

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.