Ciemność

Głównym bohaterem Ciemności jest książę Kenai, syn Zuko i Katary. Akcja prologu rozgrywa się trzy lata po zakończeniu Dwóch światów, natomiast akcja poszczególnych rozdziałów – dziesięć lat po Dwóch światach. Tak więc Kenai ma dwadzieścia trzy lata, a jego życie wcale nie jest tak usłane różami, jak moglibyście podejrzewać… Nadchodzi kres monarchii w Narodzie Ognia. Wojownicy Słońca za wszelką cenę chcą temu zapobiec. Książę Narodu Ognia nieświadomie wstępuje na drogę ku Ciemności…

Cały świat wreszcie odetchnął z ulgą. Wojny ustały, a umarli nie nawiedzali już żywych. Zuko i Katara jeszcze przez wiele lat władali Narodem Ognia, dożywając sędziwego wieku i umierając w przekonaniu, że udało im się osiągnąć to, o co walczyli – świat pełen miłości i pokoju. Kenai został nowym Władcą Ognia, pojął za żonę Sorelę z Nowego Galeanu i razem z nią mądrze władał swym dziedzictwem. Naród Ognia pozostawał w głębokiej przyjaźni z Królestwem Ziemi, którym władali Meiji Feng i Renna, oraz z Biegunami, których królem był Hinni. Nad wszystkim czuwał sam Avatar Aang, uśmiechając się życzliwie do świata, o jakim zawsze marzył.
Wszyscy żyli długo i szczęśliwie.
Albo… Niekoniecznie.

Ciemność jest szczodra i cierpliwa.
To ona sieje ziarno okrucieństwa w gruncie sprawiedliwości, ona sączy pogardę we współczucie, ona zatruwa miłość drobinami zwątpienia.
Ciemność pozwala sobie na cierpliwość, ponieważ najmniejsza kropla deszczu wystarczy, by ziarna te zaczęły kiełkować.
Deszcz nadejdzie, a ziarna wykiełkują, bowiem ciemność jest dla nich glebą i chmurą nad nimi; czeka wytrwale za gwiazdą, która daje im światło.
Cierpliwość ciemności jest nieskończona.
Wcześniej czy później nawet gwiazdy muszą się wypalić.

Matthew Stover

FANMIX

PROLOG

 1. Bohaterowie
 2. Sifu Daso
 3. Antymonarchiści
 4. Powinność
 5. Mściciel
 6. Gorączka
 7. Koronacja
 8. Lustro
 9. Wielka czwórka
 10. Władczyni marionetek
 11. Większe dobro
 12. Ciemność
 13. Demony ognia
 14. Dwie kobiety
 15. Przywiązanie
 16. Wierność
 17. Półksiężycowa Wyspa
 18. Świt

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.