Księga 4: Powietrze

 1. Płonący Diament
  Katara obchodzi szesnaste urodziny. Płonący Diament podarowany jej przez Zuko staje się przyczyną konfliktu między Południowym Plemieniem Wody i Narodem Ognia.
  ENGLISH VERSION
 2. Las magnaków
  Katara i Aang przeprowadzają trudną rozmowę. Nieco później Zuko i Katara atakowani są przez magnaki. Młody Władca Ognia dowiaduje się o zamieszkach w Omashu. Katara zostaje u niego na noc.
  ENGLISH VERSION
 3. Nocni złodzieje
  Całe królestwo plotkuje o rzekomym romansie Władcy Ognia z wieśniaczką z Południowego Plemienia Wody. Drużyna Avatara reaktywuje się i wyrusza do Omashu. W drodze atakuje ją banda złodziei.
  ENGLISH VERSION
 4. Powrót do Jaskini Dwojga Kochanków
  Sokka wciąż nie może zapomnieć o Yue. Aang, Katara, Zuko i Toph trafiają do Jaskini Dwojga Kochanków. Sposób, w jaki się z niej wydostają, powoduje wściekłość Avatara. Do przebywającego w więzieniu Ozaia przychodzi gubernator.
  ENGLISH VERSION
 5. Misja w Omashu
  Katarze udaje się załagodzić trudną sytuację w slumsach Omashu. Po jej imponującej przemowie Drużyna Avatara dzieli się. Każdy spełnia swoją misję i zasiewa ziarno zgody między Narodem Ziemi a emigrantami z Narodu Ognia.
  ENGLISH VERSION
 6. Festiwal Świateł
  Na zakończenie swej wizyty w Omashu Drużyna Avatara postanawia zorganizować festyn dla tamtejszych mieszkańców. Zuko dzięki Katarze poznaje, co to taniec i śmiech. Oboje odkrywają całkiem nowe uczucia.
  ENGLISH VERSION
 7. Ursa
  Katara kłóci się z Aangiem. Okazuje się, że dziewczyna może pomóc Zuko w poznaniu prawdy o jego matce. Wyruszają razem do wioski na spotkanie z tajemniczą Malowaną Damą.
  ENGLISH VERSION
 8. Koszmar na jawie, Część I
  Zuko otrzymuje tajną wiadomość od Mai. Ludzie gubernatora uwalniają Ozaia z więzienia. Wybucha kolejna wojna.
  ENGLISH VERSION
 9. Koszmar na jawie, Część II
  Drużyna Avatara gromadzi się na naradzie wojennej. Aang na powrót hibernuje się w bryle lodu, nie mogąc znieść tego, co uczynił Katarze. Zuko opuszcza podbite Królestwo Ognia, by uratować jej życie.
  ENGLISH VERSION
 10. Źródło mocy
  Ozai wraca na tron. Dzięki odkrytej przez siebie metodzie odzyskuje odebraną mu przez Avatara magiczną moc. Uciekinierzy rozbijają obóz na ziemiach granicznych Królestwa Ognia.
 11. Znachorka
  Wycieńczony Zuko dociera do wioski leżącej na obszarze Narodu Ziemi. Otrzymuje pomoc od dawnej znajomej, która twierdzi, że Katarze może pomóc znachorka.
 12. Ucieczka z więzienia
  Drużyna Białego Lotosu przybywa do obozu uciekinierów. Ludzie gubernatora zamykają rodziców Toph w więzieniu, aby zwabić tam dziewczynę i resztę Drużyny Avatara.
 13. Mahdotonta
  Podczas swej podróży Zuko spotyka wędrowne plemię Mahdotontów darzące nienawiścią wszystkich magów. Dołącza do niego jeden z nich o imieniu Laneth, który okazuje się być magiem ziemi.
 14. Świat duchów
  Aang dostaje się do Świata duchów. Spotyka tam Yue, Zhao, Jeta i Roko, którzy pomagają mu zrozumieć to, co wydarzyło się między Zuko i Katarą.
 15. Oaza duchów
  Zuko i Laneth docierają na Biegun Północny. Władca Ognia oddaje Katarę w ręce uzdrowicielek. Podejmuje ważną decyzję i spędza z ukochaną noc.
 16. Przedsmak bitwy
  Zuko, Katara, Laneth i magowie z Północnego Plemienia Wody docierają do obozu uciekinierów. Staczają pierwszą bitwę.
 17. Pełnia, Część I
  Armia pod wodzą Hakody i Sokki ściera się z żołnierzami Narodu Ognia. Do bitwy nieoczekiwanie włącza się Azula. Mai udaje się uciec i pomóc Zuko.
 18. Pełnia, Część II
  Katara wraz z magami z Północnego Plemienia Wody uwalnia Aanga z lodowej kuli. Drużyna Avatara stacza ostateczny pojedynek z Ozaiem.
 19. Nowe drogi
  Wszyscy przybywają na uroczystości weselne do Królestwa Ognia. Podejmują ważne decyzje dotyczące swojej przyszłości.

 

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.