Księga 5: Podwójny mag

 1. Ukryci w cieniu
  Naród Ognia terroryzowany jest przez skrytobójców. Katara przypuszcza, że są nimi dotychczas pokojowo nastawieni do świata Mahdotonci. Kobieta nie może porozumieć się ze swoją córką, Renną.
 2. Wieczna księżniczka, Część I
  Zuko ustala następcę tronu. Azula szykuje się do ślubu. Wśród gości weselnych są Aang i Toph. Niewidoma kobieta powoduje niemałe zamieszanie.
 3. Wieczna księżniczka, Część II
  Azula ma nawrót swojego szaleństwa. Katara postanawia wrócić na Biegun Południowy. Aang i Toph ukrywają się przed Lanethem, który dowiaduje się od Mahdotontów o swoim przeznaczeniu.
 4. Burza
  Rodzina Lanetha składa mu nieoczekiwaną wizytę podczas Dnia Otwartego. Podczas podróży na Biegun Południowy Zuko, Katarę i Kenaia spotyka sztorm.
 5. Podwójny mag
  Aang i Toph wpadają w kłopoty podczas wizyty w gospodzie. Azula i Laneth postanawiają przejąć władzę w Królestwie Ognia. Renna odkrywa, że panuje nad magią ognia.
 6. Droga i cel
  Renna planuje swoją samotną podróż. Aang i Toph wyruszają na poszukiwania dziewczyny. Mahdotonci przysięgają Azuli wierność.
 7. Krew matki
  Katara dociera na Biegun Południowy. Ona i jej rodzina opłakują zmarłych. Kobieta pogrążona jest w głębokiej żałobie. Nie chce już korzystać z magii żywiołu, wobec którego okazała się bezsilna.
 8. Wyspa Galean
  Zuko i jego syn, Kenai, odzyskują przytomność na nieznanej, odciętej od świata zewnętrznego wyspie. Poznają jej mieszkańców i ich nietypowe obyczaje.
 9. Ognisty smok
  Renna pobiera nauki u starożytnych mistrzów magii ognia. Jej niesubordynacja przynosi straszne konsekwencje.
 10. Magia ducha
  Wojowniczki z wyspy Galean prowadzą Zuko i Kenaia do wieży Aeiti Ajaa. Okazuje się, że kobiety odkryły nowy rodzaj magii.
 11. Sploty przyrzeczeń
  Renna odnajduje kobietę, która pokazuje jej inne oblicze magii wody. Dochodzi do konfrontacji dziewczyny z Aangiem i Toph. Avatar i niewidoma kobieta uświadamiają sobie coś ważnego.
 12. Kobieta w bieli
  Sokka, Suki i Katara przybywają do stolicy Narodu Ognia. Z przerażeniem odkrywają zmiany, jakie tam zaszły. Mierzą się w pojedynku z Azulą i Lanethem.
 13. Tajemnice Aeiti Ajaa
  Zuko i Kenai z przerażeniem odkrywają, że opuszczenie przez nich wyspy Galean nie będzie tak prostym zadaniem, jak przypuszczali. Kenai poznaje dziewczynę, która chce mu pomóc. Zuko odkrywa prawdę o Aeiti i przyczynie ich pobytu na wyspie.
 14. Podróżnicy donikąd
  Renna uczy się władać piorunami. Wygłodniała i zmęczona zatrudnia się w karczmie. Wpada w kłopoty, z których wybawia ją młody złodziej o imieniu Moren.
 15. Zagubieni i odnalezieni
  Katara, Sokka i Suki wspólnie z Aangiem i Toph uświadamiają sobie, że kolejna wojna jest nieuchronna. Azula kłóci się z Lanethem. Renna poznaje tajemnice złodziejskiego fachu.
 16. Ostatni sen
  Zuko i Kenai z pomocą Mineki i Soreli uciekają z wyspy Galean. Niedoszła Aeiti Ajaa ponosi najwyższą karę za pomoc uciekinierom. Zuko odkrywa motywy jej działania.
 17. Unagi
  Aang, Toph, Katara, Sokka i Suki trafiają na wyspę Kyoshi. Zatrzymują się u Ty Lee. Katara i Aang spotykają starożytnego, morskiego stwora. Wyjaśniają sobie wszystko.
 18. Serce złodzieja
  Moren i Renna zbliżają się do siebie podczas polowania na strusiokonia. Złodzieje przypadkiem dowiadują się, kim tak naprawdę jest ich nowa towarzyszka.
 19. Kompromis ze złem
  Zuko i Kenai docierają na Biegun Południowy. Drużyna Avatara i Drużyna Białego Lotosu przygotowują się do wojny. Renna trafia do więzienia. Aang i Katara zaręczają się.
 20. Taniec śmierci
  Dręczony wyrzutami sumienia Moren postanawia odbić Rennę. Do złodziei dołącza podróżująca samotnie Song.
 21. Rebelia, Część I
  Aang prosi Toph o powrót do jego drużyny. Do Królestwa Ognia przybywa flota Północnego Plemienia Wody. Msza ku czci Azuli Mahdotonty zostaje gwałtownie przerwana. Wybucha rebelia. Renna, poznawszy prawdę o źródle potęgi swego dziadka, wyzywa Avatara na pojedynek Agni Kai.
 22. Rebelia, Część II
  Odsiecz z południa zmienia przebieg wojny. Katara i inni dowiadują się, że Zuko i Kenai jednak żyją. Zuko walczy z Lanethem. Azula postanawia działać na własną rękę. Pojedynek Aanga i Renny kończy się w nieoczekiwany sposób.
 23. Popioły
  Mahdotonci zostają dożywotnio wygnani z Królestwa Ognia. Ich plemię dzieli się. Renna i Moren wciąż muszą się kryć ze swoim uczuciem. Azula rezygnuje z życia w pałacu. Między Lanethem a jego rodziną wreszcie dochodzi do porozumienia.

5 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.