Księga 6: Odkupienie

 1. Brzemię
  Zuko i Katara korzystają ze spokojnych, powojennych dni. Martwią się nadchodzącą misją na wyspie Galean. Moren odnajduje przyjaciółkę z dzieciństwa. Podejmuje decyzję, która komplikuje życie Renny. Nie jest to jednak jedyne zmartwienie księżniczki Narodu Ognia.
 2. Wygnanie
  Renna nieoczekiwanie ucieka z narady. Zuko i Katara poznają przyczyny jej dziwnego zachowania. Władca Ognia skazuje swą córkę na banicję i nawet Moren nie jest w stanie jej pomóc.
 3. Przepaść
  Renna postanawia zemścić się na Saminie. Gdy Moren dowiaduje się, co zrobiła, wpada w rozpacz. Razem z Song ucieka ze stolicy. Księżniczka udaje się na wygnanie.
 4. Niechciane wspomnienia
  Zuko, Katara, Aang, Toph i Kenai lecą na wyspę Galean. Próbują rozwikłać tajemnicę jej przyciągania. Po ostrej kłótni Song odłącza się od Morena. Zostaje schwytana przez żołnierzy Narodu Ognia.
 5. Instynkt Avatara
  Sorela jest w niebezpieczeństwie. Avatar próbuje porozumieć się ze starożytnym lwiożółwiem dźwigającym wyspę. Katara udaje się do wioski. To, czego się tam dowiaduje, staje się powodem ostrej kłótni z Zuko. Aangowi nie podoba się to, jak królewska para postąpiła z Renną.
 6. Meiji Feng
  Renna przybywa do Ba Sing Se i rozpoczyna pracę w Jaśminowym Smoku. Poznaje Króla Ziemi. Meiji Feng zaprasza ją na bal. Nieoczekiwanie w pałacu władcy zjawia się jego zaginiony ojciec, Long Feng.
 7. Widmo wojny
  Moren i Song trafiają na grupę wojennych wygnańców, Mahdotontów. Long Feng uświadamia syna, jakie niebezpieczeństwo grozi Ba Sing Se ze strony Azunethów. Król Ziemi ponownie spotyka się z Renną.
 8. Galeańskie mgły
  Aang, Katara, Zuko, Toph i Kenai wyruszają do wieży Aeiti Ajaa. Avatara trawi dziwna gorączka. Przypadkiem odkrywają stary cmentarz. Kenaiowi udaje się spotkać z Sorelą.
 9. Znikająca utopia
  Meiji Feng i Renna zbliżają się do siebie. Król Ziemi poznaje prawdę o dziewczynie i decyduje się wypowiedzieć wojnę Azunethom. Między Morenem i Song ma miejsce niespodziewany incydent.
 10. Dai Li
  Azula postanawia spotkać się z Renną. Wraz z Luioh i jej oddziałem wpada w pułapkę. Rennie udaje się dostać do Króla Ziemi. Dziewczyna ucieka razem z Iroh przed Dai Li.
 11. Dusza wioski
  Song powraca do swej rodzinnej wioski. W przeciwieństwie do Morena spotyka się z ciepłym przyjęciem. Mężczyzna opuszcza ją i wyrusza do Ba Sing Se. Wtedy obydwoje zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo potrzebują siebie nawzajem.
 12. Bitwa o wolną wolę, Część I: Żywioły i umysły
  Z powodu tajemniczej choroby Aang jest zbyt słaby, żeby wziąć udział w bitwie. Zuko, Katara, Toph i Kenai z pomocą Soreli włamują się do wieży. Walczą z Aeiti Ajaa, nie chcąc dopuścić do tego, by połączyły swoją moc. Czarodziejkom magii ducha udaje się ich przechytrzyć.
 13. Bitwa o wolną wolę, Część II: Avatar Kirjene
  Aang postanawia przyjrzeć się bliżej emanującemu tajemniczą mocą mauzoleum. Odkrywa grób należący do pierwszego Avatara, Galeanki o imieniu Kirjene.
 14. Bitwa o wolną wolę, Część III: Gniew lwiożółwia
  Aang pozbawia Aeiti Ajaa magii ducha. Jego czyn pociąga za sobą niespodziewane konsekwencje. Lwiożółw unoszący Galean postanawia zatopić wyspę.
 15. Gra Long Fenga
  Long Feng mści się na Azuli. Męczona wyrzutami sumienia Luioh postanawia napaść na Ba Sing Se, aby ją uwolnić. Moren i Song przybywają do miasta. Spotykają Iroh. Meiji Feng odkrywa prawdę o ojcu. Chce zapobiec wybuchowi wojny.
 16. Lód i śnieg
  Kenai i Sorela wyznają sobie uczucie. Aang proponuje Galeańczykom, by swoim nowym domem uczynili Południową Świątynię Powietrza. Drużyna Avatara wyrusza do Ba Sing Se.
 17. Wybawca
  Zuko, Katara i Laneth wyruszają do Laogai. Toph walczy z Dai Li na murach Ba Sing Se. Aang spieszy na spotkanie z Królem Ziemi. Sokka i Suki odnajdują Luioh i pomagają Azunethom w bitwie. Dołączają do nich wojownicy z Północnego Plemienia Wody. W trakcie bitwy tracą kogoś ważnego.
 18. Tunele Laogai, Część I
  W tajnym więzieniu będącym zarazem siedzibą agentów Dai Li splatają się ze sobą losy uwięzionych tam Azuli, Renny i Meiji Fenga z tymi, którzy przybyli im na ratunek oraz z żądnym zemsty Morenem. Niespodziewana przeszkodą okazują się jednak przemieszczające się tunele.
 19. Tunele Laogai, Część II
  Renna stacza bitwę z Morenem, która kończy się niespodziewanym wynikiem. Song wyznaje Zuko prawdę o swoich uczuciach.
 20. Upadek zła
  Bitwa pod Ba Sing Se wciąż się toczy. Meiji pojedynkuje się ze swoim ojcem. Aang prosi Avatar Kyoshi o pomoc w poskromieniu Dai Li.
 21. Odkupienie
  Król Ziemi zawiera pokój z Azunethami. Luioh dołącza do wojowniczek Kyoshi. Renna przeprowadza ważną rozmowę z Aangiem. Wszyscy rozstają się na Nowym Galeanie. Avatar postanawia porozmawiać z lwiożółwiem. Odkrywa coś strasznego.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.